kolmapäev, 30. aprill 2008

Gracie Invitational 2008 : Reis Inglismaale ehk Mastering Sudoku !!!

Tere jälle rahvas!

Tükk aega möödas minu viimasest postitusest ja nii mõndagi on toimunud vahepeal. Käesolevas tükis jutustan väikese loo minu ja Priidu järjekordsest reisist. Sedakorda Inglismaale !

Kõigepealt pean mainima, et Gracie Invitational võistlus ei olnud mul väga plaaniski, kui alles 3 nädalat enne toimumist, mil sai kindlalt selgeks, et on rahalised võimalused selle tarbeks.
Siinkohal suured tänud Elustreening Eestile, Karlile inglismaalt ja Priidikule, kelle abiga sai sellel vahval üritusel ära käidud.

Niisiis, reis algas reede (25.04) ennelõunal Tallinna lennujaamast. Check in tehtud, istusime paar tundi muhedalt juttu ajades ühes väikeses lennujaama kovikus. Mõlemad võtsime ühe RÄIGELT kalli võileiva .... või nagu hiljem selgus, tegelt ei ole need Tallinna lennujaama hinnad midagi nii hullud :D

Lennujaama kohvik. Priit kutsub mind "Piraadiks" koguaeg ... miks ? :)


Mõned inside joke'id tulid kohe päevakorrale ... Priit ! sa vana umbkeelne Raibe Raisk !!!!! :) öelge seda kindlasti Priidule !

Igatahes, aeg käes, tuli lennukile asuda. EasyJetil on erinevad A/B/Speedy Boarding klassid, mille aluses lastakse kes ennem,kes hiljem lennukile ja kellegile ei märgita istekohta. Lihtsalt valid selle, mis vaba on.
Meie ootasime kuni peaaegu kõik teised oli juba lennukil ja lõpuks saime lennuki täiesti tagumises osas oleva viimase rea endale :) "Saatus" nagu Priit ütleb. Ja jällegi hiljem selgus, et "Saatusel" oli meie jaoks nii mõndagi varuks !!!

Muidu tavalise lennureisi tegi märkimisväärseks fakt, et Priit ostis easyjeti kataloogist ELEKTROONILISE SUDOKU mängu !!!! Seda ei olnud mina kunagi mänginud. Aeg ajalt ikka kuskil lehes olen näinud, kuid proovida polnud saanud.
Priit hakkas suure ekstaasi ja keskendumisega mängima ning hiljem jõuame Sudoku juurde tagasi !

3h möödus ja olimegi Londonis, Stantstedi lennujaamas. Nagu meil Priiduga koos reisides ikka kombeks on, ei ole meil mingeid plaane ega kaarte kuhu peaks minema ja mida tegema järgmisena :)
Esimene lootus peale maandumist oli, et Karl on ÄKKI meil lennujaamas vastas ja sõidutab meid kuhu vaja.
Jõudsime välja ja vaatasime .... ei ole Karli ...
Ning koos me mõtlesime, et kui hea ikka ... oleks Kiku kaasas olnud oleks kõik nii lihtne olnud :D nüüd aga pidime otsima ja leiutama hakkama, mis järgmiseks saab !
Plaan A luhtas, helistasin Karlile ja uurisin, et mis ta meile ööseks on organiseerinud, et siis me teame kuhu minna enam vähem.
Karl vastab ja tulemus oli see ... et ta ei olnud veel mingit kohta meile vaadanud :) ja pidi hiljem tagasi helistama ja teada andma, kuhu me ööseks lähme.

No mis siin ikka, mõtlesime et lähme kesklinna ära, eks see ööbimine ole ka seal ligidal naguinii. ja küll see võistluskoht ka seal on.
Vaatame ringi, igal pool on mingid plakatid LOW PRICE ! 8£ to London Center - erinevatel bussidel.
Kiire arvutus näitas, et see on pea 160 .- EEKi
Nagu mismõttes, kuidas saab nii kallis olla ? kõigest kesklinna ? Veidi aja pärast selgus, et Londoni kesklinna on 75 minutit sõitu .... nojah egas midagi, ostsime need ära ja läksime bussi peale.

Karl helistab vahetult enne, kui jõudsime bussile istuda ja teatab, et ta bookis meile hotelli ööseks ning "you guys are costing me a FUCKING FORTUNE!" :)

Minul on igastahes on aegajalt parajalt tegemist, et aru saada, mida inglased räägivad. Karl räägib telefonis nii veidralt, ma lihtsalt ei saa pooltest asjadest aru. Ja ei saanud ka päris hästi aru, mis on hotelli nimi ja aadress :D

Liverpool Streetile kohale jõuades tegime lähema pingi peal väikese peatuse. Sõime paar snäkki ära ja liikusime kuskil suunas edasi :)
Paar minutit jalutust ja olime jõudnud Liverpooli "Tube"i ehk need maa-alused rongikesed. Leidsime turisti Info ja vaatasime äkki oskavad aidata.

Esimese ringiga ei saanud abi ja helistasin uuesti Karlile. Veidi selgitamist ja läksin uuele ringile turismipunkti. Seekord saime teada hotelli asukoha !!!! Juhhei !!!!

Kuna kell oli juba omajagu palju (15-16) ja me olime otsustanud JALA minna hotelli (kaardi pealt nagu ei tundunud eriti kaugel olevat).

Küll aga selgus peale 2-3 tundi jalgis rännakut, et kaardil olnud Londoni kesklinna kohta kehtis üks mõõtkava .... ja ülejäänud äärepoolsed alad olid vähe kaugemal ...

Niisiis, seiklesime lõbusalt kokku 5-6 tundi jalgsi koos oma pagasiga mööda londonit, et hotelli jõuda. Good times !!!! :)

Pilte rännakust !

Tower Bridge

Üksik õnnetu kuuseke keset linna .... ja veel jõulukuusk. Pildilt pole küll näha , aga ehted olid täitsa küljes.


Kaardipealt vaatasime, et peame ületama Thames'i jõe mingil hetkel, siis oleme juba päris lähedal. Kui aga ükskord vee äärde jõudsime ... oh imestust, pole üleminekut kuskilt näha :)
Kell juba 20:00 , Karl ka helistab ja uurib kas oleme hotelli jõudnud ilusti ... Siis meil oli juba väike paanikahetk, et mis edasi saab :)

Hetkeks lõime telgi püsti ligidal oleva supermarketi ette ja tegime kerge eine

Aga "saatus" on ikka meie poolel. Supermarketi kõrval oli järjekordne "Tube" jaam. Sealt võtsime rongi üheks peatuseks, mis sõitis jõe alt läbi. Kohale jõudes tuli jalutada nii 500 meetrit ja olimegi hotellis õnnelikult!

Tuppa jõudes ja peale väikest pesemist sooritasin kaalumise ~78kg. Euroopakatega võrreldes 1-2 kg kergem. Ei saanud ka tegemata jätta "Show the Guns!!!" pilti

Kõigepealt aga väike põige minevikku. Üks pilt aastaid tagasi, kui ma oma amatöör shooto mathci tegin Soomes

BEFORE

Ning peale rasket treeningut ja korraliku toitumist on pilt vähe paremaks muutunud :)

AFTEREnt siiski arenguruumi veel on!

Lasime ka väikse ringi hotellile peale.
Priitu ikka köidavad mingid veidrad vanaaegsed idamaa "Zen" stuffid :)
"Elu nagu STATOILIS" ehk kaks pudelit Breezerit = 120.- EEK

Ja egas midagi. Õhtu käes ja magama. Täpselt sellel hetkel kui ma voodisse läksin ja pea padjale sain ... hakkab hotellis tuletõrje alarm tööle. Riided selga ja jalutasime tänavale. Peale nii 10 minutit ootamist ja tuletõrje autode saabumist jäi kõik õnneks vait ja saime sisse tagasi.

Järgmine päeva oli laupäev. Karl tuli hommikul meile vastu autoga hotelli ja sõitsime koos SENI showle, mis on Inglismaal suur võitluskunstide show ja mille raames ka Gracie Invitational toimub.

Legendaarne Royce
ja Hendo !!!!!

Esimene päev võistlustel möödus närveerides, sest mina arvasin kogu päeva kuni peaaegu õhtuni välja, et võistlen laupäeval ja avatud kaal on pühapäeval.
Peale seda ,kui valged ja sinised vööd olid nii 6 tundi juba madistanud ja lõppu neile ei paistnud, uurisin mis toimub... ja selguski, et lillad + vööd on alles pühapäeval.

Edasi tegime väikse jalutuskäigu väljaspool Excel Arenat , kus kogu üritus toimus.

Coming up next .... Priit : "Reisi parim pilt! "
Laupäeva õhtu chillisime Excel Arena kõrval olevas hotellis, kuhu meid järgmiseks ööks saadeti!
Teised inglise SBG tüübid oli nelja peale võtnud kaks kahest tuba ja meie pidime põrandal magama. Läks aga nii, et need neli tüüpi kolisid ühte tuppa kokku ja andisd meile ühe toa, sest minul oli võistlus homme ja saaksin paremini puhata :)
"Saatus"

Õhtu möödus ning vaatamata ei saanud ometi jääda igale võistlusele eelnev ... 300 !!!!!! :)
Mis on alati minu läpaka peal ilusti olemas!

Film vaadatud, motiveeritud ja magatud ... oli käes pühapäev ja asusingi võistlustulle! Esimesed olidki kohe lillad vööd ja palju ei läinud aega, kui minu kategooria käes oli aeg.
Pidin esialgselt sooritama 4 matchi, kuid minu esimene vastane ei tulnud ja mind saadeti esimesest ringist edasi automaatselt.
Mõne aja pärast ta siiski tuli, aga kuna mina oli juba edasi saanud, pidi tema võistlema mingi kolmanda tüübiga bracketi lõpus.

Reaalselt tuli minu esimene match ühe tüübi vastu, kes oma esimese matchi oli võitnud takedowni punktidega. Karl uuris, et tema treener oli öelnud talle teine match sama moodi teha, seega mina pidin kohe guardi pullima ja sealt töötama.

Match algas ja pullisin kohe guardi, edasi ma lihtsalt töötasin vaikselt ja rahulikult suletud kaitsest siis mõned minutid. Avamisest tema jaganud küll midagi ja lõppeski asi selle, et ta sai korraliku triangli minu käest (Genki Sudo Style), üks käsi sisse ja valmis.

Video esimesest matchist
http://uk.youtube.com/watch?v=6DvmCly3Nvo


Teine match oli siis poolfinaal juba ühe väikese jässaka tüübi vastu. Meie kutsusime teha "Jorgeniks" ja Priit kutsus teda lihtsalt "Junniks" ... :)


Teine match oli planeeritud sama moodi, et pullin kohe guardi ja töötan sealt. Mis aga juhtus oli see, et tema pullis enne half guardi ja mina tegutsesin pealt.
Alguses siis möödusin vaikselt tema poolkääridest kuni mööda sain, küljepeale jõudes keeras ta käpuli ja võtsin kohe selja ära tal. Match jooksiski lõpuni lihtsalt mina seljas ja võit punktidega.
Ta hoidis ennast lihtsalt nii tugevasti koos ja ei üritanud kuidagi põgeneda, et alistust oli raske otsida ja mina ei tahtnud ka asju päris ehkupeale teha ning üritustega end liiga ära väsitada.

Video teisest matchist
http://uk.youtube.com/watch?v=71jA_i8iQbU

Pärast rääkisime temaga ja ta ütles, et tõmbas mind kääridesse ja proovis sweepida kuna esimeses matchis ma subisin tüübi ära guardist ilusti.
Samuti arvas ta, et tema eeliseks on jõud ja ta oli väga üllatunud, et ma nii tugev olin ja mul nii hea top mäng ka oli.
Nojah ... ma olengi räige POWERHOUSE ju :) Üldfüüsiline ettevalmistus tasub ära inimesed!!!

Ja peagi oligi finaali aeg ühe Roger Gracie lilla vöö vastu.
Sama strateegia oli, pullin kohe guardi ja töötan sealt. Nii läkski, kohe kui haarded sain, hüppasin. Algul jäi tema korraks püsti ja tundus mulle korra, et tal on hea posture avamiseks, aga kuskilt refeleksist tuli mul üks posture break pähe , mida ma ei olnud ammu kasutanud ja ma murdsin ta alla tagasi.
Guardis ei olnud temalgi avamisest haisugi. Posture oli ümmargune null all olles ja peale paari minutit töötamist võtsin triangli ära jälle. Käsi sisse ja kontroll gi'st !
Väike vastupanu oli lõpetamisel siiski, esmalt tõstis ta mind kogu täiega püsti, aga suutsin õhus trinagli ilusti ära lukustada. Korraks püüdsin kahe käega peast tõmmates ta alistuma panna, aga nurk oli jama veidi ja ei tulnud ära. Kohendasin nurka ja lõpuks sain tal jala alt kinni millega tekitasin jällegi ideaalsed triangli nurgad alistamiseks... peale paari-kolme sekundit selles hoidmist , tuli ka patsutus ja võit !!!!

Finaali video
http://uk.youtube.com/watch?v=WX-SkI7n4Ds

Ja võistlus oligi tehtud selleks korraks ! :)


Edasi lihtsalt chillisime ringi mööda showd Priiduga... ja leidsime nii mõndagi huvitavat :)

Jeff Monson !

Braulio Estima !


Martin Aedma pressikonverents


Jah, kui Priit oleks Cage Fighter saaks ju kogu aeg selliste tsikkidega ringi lasta ?!


Ja varsti oligi aeg astuma hakata. Rongiga sõitsime londoni kesklinna. Priit ikka rääkis nagu ma oleks mingi KKK liige .... ainult punast värvi ... mis aga tegelikult Priitu seda pilti tegema sundis on see neiu paremal pildi ääres, kes Priidule väga meeldis ja kellest ainult jalad pildile jäid.

Orientiir Londonis "Muna" !!!
Nagu Lissaboniski , oli Priidul mingi kummaline tõmme ühe objekti poole (nimelt Porutgalis oli Priidul ilmtingimata vaja ära käia selle lunastaja kuju juures .... "miski" kutsus teda sinna).
Siis Londonis oli selleks maja nimega "Muna" ... kuid nagu Lissaboniski, nii ka Londonis jäi Priidul see saladus avastamata.
Igatahes, lubage esitleda ...... MUNA

Enne veel kui lennujaama liikuma hakkasime oli kõht maru tühjaks läinud kõigest sellest võistlemisest ja rändamisest. Ja mis siin ikka, kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem .... või midagi sellist :) ja hetke pärast leidsime end Kentucky Fried Chicken kiirsöögikohast.
Pilk menüüle peale visatud, võtsime kõige suurema eine mis seal saadaval oli "Bonless Treasure Chest" ~15£ , ehk 300.- krooni ringis oli see einekene.
Sisaldas endast räigelt rasvaseid, paneerituid ja praetud kanafileesid, grillitud kanafileesid, paneeritud kanafilee "popcorni", lademetes friikatruleid ja loomulikult ..... DIET pepsi :)

Neeeeeeed Fooooooood !!!! Lugege karbi pealt kirja :)

"May seriously satisfy you appetite!"

ega midagi, asume asja kallale

Mmmmmmm, kui hea :)
Priit mõtles nagu "mida kuradit" ja proovib ka korra

aga ei, Priit sellist junky ikka ei sööks :)
No ei ole hullu, jääbki rohkem mulle !
Võiduka lõpuni !!!!!!

Kõht täis, hea olla :) , oligi aeg asuda lennujaama.

Lennujaamas oli meil nii 7 tundi aega lennukini ... selle aja jooksul üritasin lennujaamast elektrit võtta ühest stepslist, et läpakaga möllata, aga politsei tuli peagi korrale kutsuma :(
Priit võttis aga oma vahva Sudoku jälle välja ja siit sai alguse ka minu sudoku maania. Nimelt kui enam midagi teha polnud, siis hakkasin ise ka mängima seda.
Kokkuvõttes möödusid järgnevad tunnid Sudoku valemeid leiutades, erinevaid lahendamistehnikaid diskuteerides ja lihtsalt "kes on kõvem sudokukunn" :)
Nii need tunnid lendasid kuni lõpuks olimegi kodus jälle!

Selline reis siis selleks korraks. Väga lahe oli, hea kogemus, hea seltskond ... minule väga meeldis kogu üritus.
Vabandan aga siinkohal veel korra, et hilja peal jäin blogimisega!

Kokkuvõtlikult võibki öelda, et reis/võistlus oli ...


"A Piece of Cake" :)

Järgmise korrani !
Kui mahti saan, siis tahaksin blogida oma treeninguid veidi, nii üldfüüsilisi kui ka Jitzi kohapealt.
Seniks aga olge tublid kõik!

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

kutsusime teha "Jorgeniks" ja Priit kutsus teda lihtsalt "Junniks" ...

See on viimase aja parim huumor!

PS! I will call hem donkeysmell!

Jorks ütles ...

Ma olen haavunud... tõsiselt haavunud...

Ei, hea post matu:)

Anonüümne ütles ...

Väga tubli saavutus! Kas siiani sinu kõige tähtsam võit?
Väga huvitav lugeda ja väga head videod + pildid ka juures.

PS: see MUNA on tegelikult KURK ("gherkin") :)

Matu ütles ...

Võib öelda küll, et see on siiani kõige tähtsam võit olnud.